SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaffekanna 6093420
nr 609 3420
Kaffekanna
Silver, Egypten, 1900-tal, höjd: 18
Utrop:
900 kr
Såld:
900 kr
måndag 9 november 2009
kl 18:47:30
9/11 18:27:42
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver